A ghostingolás egy kegyetlen, mégis egyre gyakoribb szakítási forma
Manapság nagyon gyakran hallani a ghostingolás kifejezést, ami nem is csoda, hiszen az online tér sajnos ideális terep azoknak, akik nem merik kimondani a kapcsolat végét jelző szakavat. Ez a kifejezés találó módon “szellemmé válást” jelent, és akkor használjuk, amikor valaki tényleges lezárás nélkül eltűnik egy kapcsolatból.
A ghostingolás szinte minden típusú emberi kapcsolatban megtörténhet, de különösen fájdalmas lehet akkor, ha épp egy bimbózó vagy virágzó szerelemben teszik meg. Cikkünkben ezt a kegyetlen szakítási formát vesszük górcső alá. Ha ilyennel küzdesz, blogbejegyzéseink sorában találhatsz a szakítás feldolgozásával kapcsolatos írásokat, melyek sokat segíthetnek ebben a szomorú helyzetben.
Nézzük, mi az a ghostingolás!
Tapasztaltál már olyat, hogy egy barátod vagy épp potenciális partnered egyszer csak nem válaszolt az üzeneteidre, nem vette fel neked a telefont, vagy épp a megbeszélt találkozóra sem jött el? Ezután biztosan számtalan módon próbáltad elérni őt, de sikertelenül. Választ nem kaptál, csakis az érthetetlen csend maradt, amivel nagyon nehéz kezdeni bármit is.
Sajnos mióta az internet a mindennapi kommunikáció része lett, különösen könnyűvé vált csak úgy szó nélkül eltűnni, és ez rengeteg fájdalom és kétely forrása lehet. Ez a probléma már nemcsak a fiatalokat érinti, hiszen a középkorúak is gyakran ismerkednek online, és az 50 feletti randi sem ritka már a különféle platformokon.
Természetes, ha kételyek gyötörnek
A ghostingolás feldolgozása egyáltalán nem egyszerű feladat. Egy ígéretesnek tűnő partner eltűnése fájdalmas, és ennek oka nemcsak a veszteség, hanem a helyzet körül lévő rengeteg kérdőjel is. “Miért nem válaszolt? Miért mondta pár napja, hogy látni szeretne? Megbántottam valamivel?” – ilyen és ehhez hasonló gondolatok gyakran kavarognak a ghostingolás áldozatainak fejében.
Szeretnénk, ha tudnád, hogy nem érdemes magadat hibáztatni a helyzetért. Még ha bántotta is valami a partneredet, a korrekt és érett megoldás erre az lett volna, hogy elmondja neked a sérelmeit és lehetőséget ad rá, hogy megbeszéljétek. A kapcsolat lezárásának szándékát mindenképp illik jelezni, az önkényes köddé válás egyáltalán nem megfelelő módszer.
Mit tehetsz, ha ghostingolás áldozatává váltál?
Az alábbiakban összeszedtük a legfontosabb gondolatokat és tanácsokat, amelyek segíthetnek feldolgozni a ghostingolással járó nehéz érzéseket.
Gondold végig, hogy miként alakult a kapcsolatotok! Ez időnként segíthet rájönni, mi volt a probléma forrása.
Tartsd észben, hogy a ghostingolásról nem te tehetsz! Ennek hátterében az elkerülő magatartás áll, amire sajnos semmilyen ráhatásod nincs.
Tudd, hogy bármi is történt köztetek, senki sem érdemli meg, hogy egy kapcsolat így érjen véget! A fájdalmad jogos, hiszen igazságtalanság ért.
Tudatosítsd, hogy a ghosting nem az elszenvedőről, vagyis nem rólad szól. Nem leszel tőle kevesebb vagy kevésbé szerethető!
Adj teret a gyásznak! Ez segíthet elengedni a meg nem valósult vágyakat, terveket, elképzeléseket.
Ha szükségét érzed, bátran támaszkodj a barátokra vagy családtagokra! A velük való beszélgetés vagy közös program hozzásegíthet a gyógyuláshoz.
Ha készen állsz egy új kapcsolatra, nálunk megtalálhatod
A ghostingolás egy kínzó szakítási módszer, de túl lehet lépni ezen is. Ha úgy érzed, eljött már az ideje az új szerelemnek, akkor a cronos társkereső oldalán regisztrálva a nyomába eredhetsz.
Megértjük, hogy gyötrelmes ez a helyzet, de hidd el, egyszer el fog múlni a hiány és a fájdalom.