Nehéz téma, mégis beszélni kell róla: mikor nem érdemes folytatni egy kapcsolatot?
Nem létezik zökkenőmentes párkapcsolat, és a rengeteg veszekedés közepette eljöhet a pont, amikor feltesszük a kérdést magunknak: mikor nem érdemes folytatni egy kapcsolatot? Lehet, hogy bűntudatot érzünk, amikor ez megfogalmazódik bennünk, de igenis van az a szint, amikor jogos átgondolni, hogy érdemes-e további energiát fektetni a folytatásba.
Párkapcsolattal és ismerkedéssel kapcsolatos blogcikkeink között már rengeteg témáról olvashattál, viszont ez az írásunk most kifejezetten arról szól, hogy mikor nem érdemes folytatni egy kapcsolatot.
Gyakori veszekedések megoldások nélkül
Minden egészséges viszonyban vannak konfliktusok, ám egy jól működő kapcsolatban a nézeteltéréseket meg lehet beszélni és el tudtok indulni a megoldás felé. Amíg ezek a viták építenek és előremozdítanak hosszú távon, addig nincsen probléma.
Amennyiben viszont a veszekedések után nem születik megoldás, esetleg újra és újra ugyanaz a téma robbantja ki a háborút, az komoly intő jelnek számít. Az ilyen jellegű feszültség megmérgezi a viszonyt, nem szolgálja a közös fejlődést. Ha régóta ilyen helyzetben vagytok és nem sikerül közös nevezőre jutni, lehet, hogy érdemes átgondolni, van-e realitása a közös jövőnek.
Ha túl sok a “bárcsak”, az sem jó jel
Úgy érzed, hogy tökéletes lenne a kapcsolatotok, ha a párod valamiben gyökeresen megváltozna? Ha gyakran eszedbe jut, hogy “bárcsak ilyen vagy olyan” lenne a társad, az semmiképp sem jó jel.
Az ilyen gondolatok arra utalnak, hogy a kedvesed valamely alapvető tulajdonságával nem vagy kibékülve. Sajnos az ilyen vonásokon ritkán lehet változtatni, sőt, bizonyos esetekben nem is elvárható a másiktól, hogy ezt megtegye.
Természetesen ez egy nagyon árnyalt téma, de ha zavar a társad egy vagy több jellemvonása, az utalhat arra, hogy sosem illettetek teljesen össze.
Hogy mikor nem érdemes folytatni egy kapcsolatot? Például akkor, ha úgy érzed, hogy a párod nem ért meg!
A társas magány időnként rosszabb, mint a valódi egyedüllét. Ha úgy érzed, nem ért meg igazán a párod, akkor ezt az érzést biztosan ismered.
A meg nem értettség súlyos problémákat okozhat, ugyanis gátolja az intimitás kialakulását. Mivel ez elengedhetetlen egy egészséges párkapcsolathoz, így érthető, hogy egy idő után kínzóvá válik ez az állapot és elgondolkozol rajta, hogy van-e értelme a közös útnak? Egy egészséges viszonyban nem kell félned megmutatni a valódi önmagadat, és alapvető az elfogadó, megértő hozzáállás.
Nehéz lehet egy ilyen indokkal véget vetni a viszonynak, de sokszor ez inkább egy önmagunk felé tett lépés, mintsem a másik elleni hadjárat. Ha félsz, hogy nehezen vészelnéd át az elválást, ajánljuk figyelmedbe a szakítás utáni időszakról szóló cikkünket.
Az indokolatlan bocsánatkérések komoly intő jelnek számítanak
Ha egy kapcsolatban állandóan mentegetőznöd kell a viselkedésed, igényeid miatt, esetleg teret sem kapsz a fesztelen működésre, akkor az egy komoly jelzés számodra. Az is ugyanilyen problémás lehet, hogyha a tetteidet éri állandó kritika, magyarul sehogy sem tudsz a párodnak megfelelni.
Az ilyen irreális elvárások megmérgezik az együtt töltött időt. Mikor nem érdemes folytatni egy kapcsolatot? Akkor, ha állandóan bocsánatot kell kérned azért, aki vagy!
Szakítani nem könnyű, de tovább lehet lépni
Természetesen nem azt mondjuk, hogy az első problémánál hagyd el a kedvesed. A problémák megoldása új szintre emelheti a kapcsolatot, ám az elhúzódó gondokba nem szabad beletörődni.
Ha úgy érzed, nincs értelme a folytatásnak, akkor légy bátor és lépj! Az újrakezdésben a cronos társkereső hatékony segítőtársad lesz.