Vannak, akik egyszerűen beleragadnak egy párkapcsolatba, ami láthatóan már nem ad nekik semmit, elvannak ugyan a párjukkal de kiveszett a régi lendület a viszonyukból.
Az ilyen kapcsolatok közös jellemzője, hogy semmi sincs bennük, még csak arról sem lehet beszélni, hogy rendszeres veszekedések, viták és állandó hadviselés jellemzi. Ugyanúgy, ahogy azt sem lehet mondani, hogy a felek a fellegekben járnak.
Ezek a párok akár egy háztartásban is élhetnek, együtt vásárolhatnak, a mindennapi életüket befolyásoló apróbb vagy nagyobb kérdésekben kikérik egymás véleményét, de inkább lakótársakra hasonlítanak, mint szerelmespárra.
Ezzel szemben a kapcsolatok indulásakor mindent beleadunk, minden más, akár a barátok vagy a család is, háttérbe szorul, csak a társ számít és az, hogy minden időt vele töltsünk. Fontos szerepe van annak, hogy így induljon a kapcsolat, hiszen, amikor csökken a lángolás hőfoka élesebben látjuk a veszteségeket és hiányokat.
A kezdeti időszakhoz képest számtalan apró dolog megváltozik egy párkapcsolatban az évek során. Ha már biztosak vagyunk benne, hogy elnyertük a másik kegyeit és tényleg mellettünk szeretne maradni, akkor sok esetben leeresztünk, készpénznek vesszük a jelenlétét, amiért nem kell áldozatokat hoznunk.
Ha tudjuk, hogy úgymond birtokoljuk a másikat, akkor törvényszerűen elindul a kapcsolat az eltávolodás felé. Mindkét fél egy kicsit jobban fókuszál a saját dolgaira, mint a lángolás időszakában, akár több időt tölthetnek külön, újra a barátok, a család felé fordulhatnak a felek. Ebben az időszakban, ha nem vigyázunk csökkenhet az érzelmek ereje, eltávolodhatunk a másiktól.
Ilyenkor kell egy kis plusz odafigyeléssel és törődéssel lenni a másik iránt. Ha ezt nem tesszük meg, akkor az összetartozás érzése elvész. Azokban a kapcsolatokban, ahol ez megtörtént, már csak szürke hétköznapok vannak, rutin és az együttélés. Vannak olyan párkapcsolatok, ahol már rég megszűnt az összetartozás érzése, a hétköznapokat a „robotpilóta” viszi.
Egy boldogtalan kapcsolat alakul ki, ahol mindkét fél ugrásra készen várja, hogy esetleg távozzon belőle, de a megszokás gyakran nem enged változtatni.
Ilyen esetekben érdemes kipróbálni valami újat, valami meghökkentő módszerrel felrázni a kapcsolatot, ha úgy látjuk, van még benne élet. A konfliktusok vállalása egy ilyen módszer lehet. A konfliktusok segítenek a problémák megoldásában és elmélyíti, bensőségesebbé teszi az emberek közötti kapcsolatot. Gyakran megesik, hogy nem merik vállalni az egymástól eltávolodott felek a konfliktust, inkább magukban gyötrődnek, mintsem kimondanák, mi bántja őket, ez még tovább mérgesítheti a helyzetet.
Ha nem szeretnél végleg eltávolodni a párodtól, akkor meg kell tanulnod kimondani azokat a dolgokat is, amik esetleg konfliktust szülhetnek. Ha mindketten éretten kezelitek a dolgokat, akkor a közös problémamegoldás újra kirángathat titeket a szürke mindennapokból